Refraktometry B+SRefraktometry Bellingham&Stanley

Angielska firma Bellingham & Stanley od 90 lat specjalizuje się w produkcji najwyższej klasy
refraktometrów i polarymetrów.
Ogromne doświadczenie, zrozumienie potrzeb klientów, a często współpraca z nimi już na etapie opracowywania nowego modelu aparatu, zaowocowała rozwiązaniami idealnie dopasowanymi do wymogów współczesnych laboratoriów kontroli jakości.

Refraktometry B+S
cenione są zarówno w przemyśle spożywczym, gdzie doskonale sprawdzają się przy pomiarach nawet tak trudnych próbek, jak koncentraty i soki zawierające cząsteczki stałe, jak i przemyśle farmaceutycznym, gdzie nacisk kładzie się na dokumentacje pomiaru (identyfikacja próbki i operatora). Jeden z refraktometrów B+S, model RFM340 jest najszerzej rozpowszechnionym modelem refraktometru na świecie. Do dzisiaj w wielu polskich zakładach przemysłu spożywczego wciąż są z powodzeniem używane aparaty tego typu zakupione nawet 20 lat temu.

Wśród wielu dostępnych na rynku modeli
refraktometrów o podobnych parametrach pomiarowych, aparaty B+S wyróżniają się doskonałą jakością, niezawodnością, nowoczesnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi i wygodą obsługi.
B+S dysponuje własnym, akredytowanym laboratorium certyfikującym produkowane w firmie wzorce refraktometryczne i polarymetryczne.POWRÓT